Spor

3 Günde Kilo Vermek

3 Günde Kilo Vermek

Her kilo problemi olan kişinin en büyük hayali kısa sürede kilo vermektir. Elbette kısa süreler içerisinde kilo problemlerinize çözümler üretebilirsiniz fakat birkaç gün için onlarca kilo vermeyi beklemek ya da bunu yapmayı denemek sağlığınız için oldukça zararlıdır. Fakat üç gün içinde bir farklılık görmek ve zayıflamaya başlamak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit birkaç yöntem bulunur.

Öncelikle yemek yeme saatleriniz düzenlemekle başlayabilir ardında ne yediğinize dikkat edebilirsiniz. Günde üç öğün beslenmek sizin için sağlıklı görünse de bazı durumlarda bedeni ve mideyi dinlendirmek gerekebilir. Bunun için sabah kahvaltısını atlayarak öğle yemeği ile güne başlayın ve akşam en geç saat sekizde yemeğinizi yemiş olun. Ara öğün veya atıştırmalıkları hayatınızdan sadece üç gün çıkararak bile kilo verebilirsiniz.

Egzersizlerinizi aç karna yaparak yoğun bir programı hayatınıza ekleyin. Üç gün boyunca aç karna yapacağınız hiit egzersizleri sadece on beş dakika sürecek ve sizin yağ yakmanızı hızlandıracaktır. Hiit antrenmanından bir saat sonra çok hafifi bir şeyler yiyebilirsiniz. Bu antrenmanı yemek öncesine koymanız halinde, antrenmandan bir saat sonra ihtiyacınız olan enerjiyi depolamak için zemin hazırlamış olursunuz. Aksi halde halsiz ve bitkin hissedebilirsiniz.

İşlenmiş gıdaları, hazır yiyecekleri ve şekerli içecekleri hayatınızdan tam anlamıyla üç gün çıkarın. Bol su, yeşil çay, kuru meyve ve normal meyve ile öğünler hazırlayabilirsiniz. Her iki yiyeceğiniz öğününüzde mutlaka protein, sağlıklı karbonhidrat ve sağlıklı yağların olduğuna dikkat edin. Aksi halde tek bir öğün dahi yemiş olsanız, eğer yediğiniz gıdalar sağlıklı değil ise bu yapacağınız beslenme şeklinin sizin için bir faydası olmayacaktır.

Gideceğiniz her yere yürüyerek gitmeye çalışabilir, asansör yerine merdiven kullanabilir, yemek yedikten hemen sonra oturmak yerine ev işlerinizi yapabilirsiniz. Yemek tabağınızı küçük tutun, bol yeşillik ekleyin ve abur cuburdan uzak durun. Böylelikle kısa süre içerisinde farkı bedeninizde ve zihninizde görebilirsiniz.

Sağlık beslenmek, kısa sürede forma girmek için Burak Kulaksız ile iletişime geçerek, hem beslenme konusunda hem de size en uygun egzersiz programı için bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.