BB,CC,DD kremler ne işe yarıyor
Moda ve Yaşam

BB,CC,DD kremler ne işe yarıyor

BB kremler, kısa sürede kadınlar arasında çok popüler hale geldi. Bu kremler kozmetik işlemler sonucu hasar gören cildi yenilemek için tasarlandılar. BB kremlerden sonra benzer birçok krem daha üretildi. CC, DD ve EE. Peki bu kremler ne işe yarıyor ve hangi cilt tipleri için kullanılıyorlar?

BB kremler

BB, “güzellik kremi” nin kısaltmasıdır. Yüzünüzü nemlendirir ve tahrişi yatıştırır. Diğer nemlendiricilerden en önemli farkı renklendirilmiş olmasıdır. Her cilde uygundur.

CC kremler

CC “renk kontrolü” anlamına gelir. Bu tür kremler, soluk ya da kırmızı cilt rengini canlandırmak için kullanılırlar. Bu kremler cildinizi daha pürüzsüz ve taze hissettiren, düzgün bir doku oluşturan unsurlar içerir. Yağlı veya problemli ciltli olanlar için iyi bir seçenek değildir.

DD kremler

DD kremleri, “günlük koruma” amaçlı kremlerdir. Cildinizi güneş ışınlarından korumda çok etkilidirler. Bununla birlikte, gözenekleri tıkayacakları için fazla kullanmamak gerekir. Daha olgun ciltler için uygundur.

EE kremler

EE kremler cildi yeniler, ölü hücrelerden kurtarır, cildi güneşten korur ve nemlendirir. EE kremleri çok sık kullanmamak gerekir. İnce ya da hassas cildi olanlar için önerilmez.

Kaynak: tekicerik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.