Ekonomi

Dikdörtgen Grafik Formasyonu

Dikdörtgen grafik formasyonu

Dikdörtgen grafik formasyonu olarak bilinmekte olan terim fiyatların destek ve aynı zamanda direnç seviyeleri içerisinde bir zaman boyuna her iki seviyeye değmesiyle meydana gelmektedir. Bu destek ve direnç genel olarak yatay bir seyir izlemekle beraber aşağı veya aynı zamanda yukarı kanal şeklinde de görülebilir. Burada önemli olan husus destek ve direnç noktalarının yatay olarak veya aşağı/yukarı kanal olarak tabir edilen bir şekilde olması değildir; birbirlerine mutlak suretle paralel olmaları gerekmektedir. Dikdörtgen, hareketlerin destek noktasından yükselmesi ile başlamaktadır.

Akabinde ise direnç noktasına değdikten sonra geri çekilerek aynı şekilde destek noktasına gelir ve tekrar direnç noktasına bir hareket yapar. Bunun tersi olması durumu da mümkündür. Benzer olay tersten de işleyebilir. Dikdörtgen grafik formasyonu, en az 2 kere destek 2 kere direnç noktasına gelmesiyle oluşmaktadır. Bu hareketler neticesinde destek veya direnç noktalarından birisinin kırılması söz konusu olursa Dikdörtgen grafik formasyonu olmamış olur.

Universal ile Güvenli Ticaret

Universal sizlere her noktada teknik destek sağlamaktadır. Gerek dikdörtgen grafik formasyonu gerek farklı formasyonlar ile ilgili olarak uzman müşteri hizmetleri tarafınıza bilgiler vermektedir. Böylece pozisyon alırken daha bilinçli bir şekilde pozisyon almış olursunuz. Kazanç elde etme noktasında da bu şekilde hareket etmeniz size yüksek seviyede kazançlar sunacaklar.

Firma 9 seneden bu yana uzman bir şekilde bu alanda hizmet vermektedir. Böylece Forex alanında daha bilinçli bir yatırımcı olmanız söz konusu olacaktır. Firmanın tek amaç olarak gütmüş olduğu prensibi iyi hizmet vermek ve bunun devamında yatırımcıların kazanç elde etmelerini sağlamaktır.

Özel Etkinlikler

Site ayrıca oldukça kazançlı özel etkinlikler de sunmaktadır. Böylece daha sürpriz kazançlar da elde edebilirsiniz. universalglobalfx.click ayrıntılı bir şekilde incelenerek sitenin kalitesi görülebilir. Yıllardan bu yana site ayrıca ücretsiz eğitimler de vermektedir. Sizler de böylece kendi yol haritanızı çizebilirsiniz. Günlük analizler aracılığıyla ayrıca sürekli olarak desteklenirsiniz. Yapmış olduğunuz başarılı işlemler neticesinde paranızı çekmek isterseniz çok kısa bir süre içerisinde paranızı alabilirsiniz. Lisanslı bir site olarak Universal sizlere ayrıca hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın