Spor

Fuat Çapa, Belçika Basınına Mertens’i Yorumladı

Fuat Çapa, Belçika Basınına Mertens’i Yorumladı

Teknik Direktör olarak göreve getirilen ve görevini de sürdürmeye devam etmekte olan Fuat Çapa, Dries Mertens’in Galatasaray takımına transferinin sonrası Belçika basınına bazı açıklamalarda bulundu.

Galatasaray takımının transfer politikası ve Belçikalı oyuncunun da transferi ile ilgili olarak Fuat Çapa, “2020’de şampiyonluğu kaçırdıktan sonra yönetim kurulu yeni bir rota seçti. Genç oyunculardan oluşan ve çok fazla para yatırılan yeni bir takım yaratmak istediler. Transfer politikası başarısız oldu ve bu durum dönemin başkanı ile teknik direktör Fatih Terim’in sonunu getirdi. Yeni yönetim geri dönüşü başlatmalıydı ve bu yüzden Dries Mertens gibi büyük isimleri aldı. Galatasaray için değil, aynı zamanda örnek bir profesyonel olarak Türk futbolu için de çok şey ifade edecek Mertens. Ayrıca Seferovic, Torreira, Oliveira ve Midtsjö gibi birçok yabancı transfer, toplu olarak üst düzey performans göstermesini kolaylaştıracak. Ve hiç şüphe yok: Mertens, Galatasaray’ın yeni kahramanı olacak” sözlerine ifadeleri içerisinde yer verdi.

Belçika kökenine sahip olan oyuncuya Türk futbolu için bazı uyarılarda da bulunmakta olan Fuat Çapa, “Mertens, Türkiye’de tamamen farklı bir futbolla karşılaşacak, burada bireysel, kolektifin üstünde. Bu nedenle son şampiyon Trabzonspor ve aynı zamanda büyük rakip Fenerbahçe ile zorlu bir mücadele olacak. Beşiktaş ve Başakşehir takımları içerisinde de yarışa karışmış olacaktır” dedi. Fuat Çapa’nın bu sözlerine ise deneme bonusu vererek internet üzerinde yer alan ve bonus veren siteler üzerinden de ulaşım sağlandı.

Bir cevap yazın