insaatguvenligijpg_190_3
Genel Kültür

İnşaat Sahalarında Güvenlik Ağı Büyük Önem Arz Ediyor

İnşaat Sahalarında Güvenlik Ağı Büyük Önem Arz Ediyor

İş sağlığı ve güvenliği kendini en çok da inşaat projelerinde gösteriyor. Şantiye alanlarında hem çalışanların can güvenliği hem de eşya güvenliğinin sağlanması açısından gerekli önlemlerin alınması, yasal bir zorunluluktur. Hem projelerin devamlılığı hem de güvenli çalışma ortamı için firmamız, inşaat güvenlik ağı için proje sahiplerine en büyük desteği sağlıyor. Kaliteli malzeme kullanılarak usta işçilikle imalatı yapılan güvenlik ekipmanları, en uygun maliyetle sertifikalı olarak teslim ediliyor. İnşaat güvenliği konusunda projelere özel çözümlerle her ihtiyaca uygun desteği sağlayan firmamızdan, iş kazaları için tedbir niteliğindeki ekipmanların temini için destek alabilirsiniz.

Güvenlik Ağlarının Önemi

En önemli sınıflandırma faktörü minimum enerjidir. Enerji emiliminin minimum olabilmesi için ürünün yaşı büyük önem arz etmektedir.

İnsanları düşen cisimlerden korumaları gereken düşme güvenlik ağı için standart bir çözüm olarak, düşme önleme ağının geçirimsiz bir branda veya hava geçirgen bir kumaşla desteklendiği standart boyutlarda paketler mevcuttur.

Köprülerin çoğu 60’larda ve 70’lerde betonarme olarak inşa edildi. Artan yükler, çevresel stresler ve yol tuzu nedeniyle oluşan hasar güvenlik ağı ile ortadan kaldırılabilir. Bu tarz bir koruma, tam restorasyon mümkün olana kadar ekonomik bir geçici çözümdür.

İnşaat güvenliği denildiğinde, konunun kapsamı çok geniştir. Kenar korumalıklardan güvenlik ağlarına, düşme durdurma sistemlerinden bariyer sistemlerine kadar birçok farklı özellikteki güvenlik ekipmanı, çalışma ortamını daha güvenli hale getirmek için önemli bir işleve sahip. İnşaat güvenlik ağı, giderek önem kazanan bir kavram olup, çalışanların yüksekten düşmesini önleme amaçlı kullanılmaktadır. İnşaat güvenliği konusunda en önemli faktör olarak öne çıkan ürünler, hayati önem sahip can kurtaran niteliğindedir. Şantiyelerde güvenliğin sağlanması, düşme gibi üzücü durumların önüne geçilmesi, inşaat güvenliği kapsamında alınan dış cephe önlemleriyle mümkün olmaktadır. Yüksek sorumluluk bilinci, kalifiye eleman, kaliteli malzeme ve yenilikçi yapısıyla hizmet veren firmamız, inşaat güvenliği konusunda her talebi beklentilerin çok üstünde olacak şekilde karşılayacak kapasitede. İhtiyaç halinde bizimle biletişime geçerek, danışmanlık hizmeti de dahil olmak üzere güvenlik ağı konusunda satış, kiralama, nakliye ve kurulum desteğimizden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.