Sağlık

Post Bariatrik Cerrahi Vücudunuzdaki Deformasyonları Ortadan Kaldırır

Obezite sorunu dünyanın birçok ülkesinde ciddi bir problem teşkil etmektedir. Bu sorunun çözümü için mide ameliyatı kullanılabilmektedir. Mide ameliyatı tercih edildiğinde fazla kiloya sahip kişiler bu kilolarından büyük bir hızla kurtulmaya başlar. Kişi kilolardan kurtulabilir ancak kilolardan kurtulduktan sonra da farklı sorunlarla karşılaşacaktır. Bu sorunlar vücudunda deformasyon oluşması ve sarkmaların görülmesidir. Bu oldukça normaldir, fazla kilo kaybına uğramayan kişiler bile vücudunda deformasyon görebilir. Obezite gibi çok yüksek kilolardan düşük kilolara gelmenin sonucunda ortaya çıkan sarkmalar ve deformasyon önemli boyutlardadır ve gözle rahatlıkla görülebilmektedir.

Post bariatrik cerrahi tercih edildiği takdirde vücutta oluşan deformasyonlar çözülür. Bununla birlikte yine kilo kaybı sebebiyle ortaya çıkmış olan sarkmalardan kurtulabilirsiniz. Bu sizin güzel bir görünüme kavuşmanız için son derece önemlidir. Ayrıca sağlıklı bir görünüm kazanmanız için de bunlar gerekmektedir. Bu ameliyattan sonra kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz çünkü bütün sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız.

Post Bariatrik Cerrahi Sonrası Süreç Nasıldır?

Post bariatrik cerrahi ameliyatı sonrası bir iyileşme süreci söz konusudur. Bu süreç her ameliyatta vardır. Post bariatrik cerrahi ameliyatı sonrası kendinize dikkat etmeli ve ağır işler, ağır sporlarla uğraşmamalısınız. İyileşene kadar sigaradan uzak durmalısınız. Sigarayı ameliyat olmadan 2 hafta kadar öncede bırakmış olmalısınız çünkü olumsuz etkileri söz konusudur. Bunlarla birlikte size verilen antibiyotikleri aksatmadan kullanmalısınız. Kısacası iyileşme süreci diğer ameliyatlarla benzer durumdadır. İyileşme süreciniz hızlıdır, dikkatli olursanız önemli sorunlarla karşılaşmazsınız ancak yine de kendinizde gördüğünüz yan etkiler olursa doktorunuza danışabilirsiniz. Klasik yan etkiler olarak morluklar gibi sorunları görebilirsiniz. 

Nişantaşı Estetik Adresinde Kaliteli Hizmet Alabilirsiniz

Estetik yaptırmak istiyor ve kaliteli bir hizmet alabiliyorsanız tercih edebileceğiniz bir adres var. Nişantaşı estetik adresini tercih edebilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Estetik işlemleri de sağlık alanına girmektedir. Bu yüzden estetik yaptırırken uzmanlara sağlığınızı emanet etmiş olursunuz ve kaliteli bir hizmet almanız gerekmektedir. Kaliteli hizmet aldığınız durumda ameliyat süreci ve ameliyat sonrası süreç son derece kolay geçmektedir.

Bir cevap yazın