Genel Kültür

Roll Form Makineleri Nedir ve Ne İşe Yarar?

Roll form makineleri, levha halinde bulunan sacın istenen forma ya da kalıba getirilebilmesi için kullanılan ve esansiyel olarak adım adım levhayı kalıplayan bir makinedir. Kapalı ve açık profil üretimi için kullanılan ya da kullanımda olan ve seri imalat makineleridir. Roll form makineleri iş gücünde avantaj sağlayan bir makinedir. Bu sektörde çalışan iş veren ya da işçiler için iş gücü çok önemli bir unsurdur. Üretim kalitesini ve üretim hızının artışta olan bir makinedir. Düşük maliyetli bir makinelerdir. Düşük maliyetli olmasının yanı sıra kalitede hiçbir düşüş yaşanmaz. Roll form makineleri, üretimde işe yarayan ve üretim için çok önemli olan bir makinedir. İnşaat, otomotiv, beyaz eşya, elektrik, sanayi ve savunma sanayi, boru üretim gibi sektörlerde kullanılan bir makinedir. Üretim yapan ve üretim odaklı olan fabrika ya da sanayi sistemlerinde kullanımı açısından önem taşıyan bir makine ya da sistemdir.

Mekanikel, Makine Sanayi

Mekanikel, makine ve üretim ile ilgili olan bir sanayi sistemidir. Mekanikel sanayi sistemi, İstanbul ilinin Ümraniye ilçesinde yer alan ve üretim odaklı olan bir sanayi sitesidir. 2015 senesinde fikir ya da temelleri atılmış olan bu fabrika veya sanayinin 2016 senesinden beri sektörde varlığını sürdüren bir fabrikadır. Birçok makine ve makine sisteminin üretimini yapan bir fabrikadır. Bu sanayi sistemi gerek makine desteği ile gerekse üretim desteği ile diğer firmaların da yegâne yardımcısı olan bir fabrikadır. Üretmiş olduğu makine ya da sistemlerin yanı sıra işveren veya çalışanlara da üretim ile danışmanlık hizmetini sağlayan bir firmadır. Üretim odaklı olarak çalışan Mekanikel şirketi, her türlü desteği de veren bir şirkettir.

Çift Kafalı Rulo Açıcı Makinesi

Makine kategorisinde bulunan ve açıcı, çift kanallı rulo açıcı, rulo açıcı alanlarında yer alan bir makinedir. Rulo yüklemede işlem hızını en az seviyeye indirmeyi sağlayan bir makinedir. Sürülen rulo, açısı işlemi ile yedekte bulunan ruloya bağlanarak sürücüye bağlanması hazır hale gelir. Bunun için ise çok kısa bir süre yeterli olur. Seri imalat yapılması için önemli olan bir makinedir.

Bir yanıt yazın