sanayitipcafeekipmanlarjpg_4289_64
Genel Kültür

Sanayi Tip Cafe Ekipmanları

Bir kafe açarken kafe ekipmanlarının belirlenmesi son derece önemlidir. Kullanılan ekipmanlar doğrudan kafenin nasıl bir kafe olacağını belirleyen unsurlardır. Bu nedenle kafe ekipmanları son derece önem kazanıyor. Kafenin menüsünde yer alacak ürünleri kafenin sahip olduğu ekipmanlar belirliyor. Bu ekipmanların hangi özellikte olacağıda genelde cafenin kapasitesi doğru orantılıdır. Hacmi yüksek cafe işletmelerinde tüm ekipmanlar genelde endüstriyel mutfak malzemelerinden seçilir. 

Endüstriyel Cafe Malzemeleri Nelerdir?

Bulaşıkhane ekipmanları, içecek ekipmanları, yiyecek ekipmanları gibi çok çeşitli alanlarda ekipmanlar bir kafe için gerekli olabiliyor. Bulaşıkların yıkanması için bulaşık makinesi, bulaşık yıkama basketleri, ön yıkama duşu gibi ekipmanlar gerekli olabiliyor. Kişiler ihtiyaçları olan kapasite ve özelliklerde üretimler gerçekleştirebilirler. Seçimleri yaparken günlük müşteri kapasiteleri belirlenmeli ve buna göre seçimler yapılmalı.

İçecek ekipmanları; çay makinesi, Türk kahvesi makinesi, espresso makinesi, cappucino makinesi, kahve değirmenleri, kahve öğütücüleri olarak belirleniyor. Katı meyve presi, portakal sıkma makinesi, sıcak çikolata makinesi, ayran soğutucu gibi ekipmanlar içecek ekipmanları arasında yer alıyor. Buz kırıcı ve buz makineleri de soğuk içecekler için gerekli olan ekipmanlar arasında yerini alıyor.

Yiyecek ekipmanları da ekmek kızartma makinesi, çorba ısıtıcı, krep makinesi, waffle makinesi, tost makinesi gibi ekipmanlardır. Fritöz, mikrodalga fırın, ızgara ve pizza fırını gibi ekipmanlara ihtiyaç duyuluyor. Kafeler menülerine göre ekipmanlarını çeşitlendirebiliyor. Bu ekipmanların yanında çeşitli servis ve mutfak ekipmanları da gerekli olabiliyor. Açılacak olan kafenin özellikleri ve sahip olacağı menülerle birlikte ekipmanlarda değişiklikler yapılıyor. Mutfakta kullanılmak üzere üretilen çok çeşitli ekipmanlar bulunuyor.

İkinci El Cafe Malzemeleri

Gıda ve yemek sektöründe ikinci el cafe malzemeleri her zaman müşterisi olan bir alandır. İhtiyacınız olan endüstriyel ekipmanı sıfır almak maliyet yönünden sizleri soluyorsa ikinci el ürün alırsınız. Sanayi tipi endüstriyel malzemeler paslanmaz çelik üretimi olduğu için genelde son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. 

Size ait olan ancak kullanmadığınız cafe malzemelerinizide satabilirsiniz. Bir çok şehirde cafe malzemesi alanlar firma düzeyinde hizmet vermektedir. İster parça halinde yada komple tüm cafe malzemelerini nakit ödeme karşılığında satabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.