Genel Kültür

Selman İyi Oyunculuk Başarılarıyla Adından Söz Ettiriyo

Selman İyi, 1993 yılında Almanya’nın Moers şehrinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini bitirdikten sonra oyunculuk serüvenine başlamıştır. 2019 yılında RTLII‘de yayınlamaya başlayan “Köln 50667” adlı dizinin 2000’inci özel bölümünde aldığı rol ile oyunculuğa adımını atmıştır. Oyunculuk alanında başarılı işler çıkaran oyuncu, aynı zamanda Almanya’nın Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam etmektedir.

Oyunculuk Serüveni

Selman İyi, yurtdışında 2,5 yıl boyunca birçok yapımda rol almıştır. Bu kısa süre içerisinde rol aldığı 20’ye yakın dizi, film ve reklam filminde başarılı ve güçlü bir oyunculuk sergilemiştir. Oyuncu, “Alarm für Cobra 11″ dizisinde polis teşkilatı içine sızmış bir teröristi canlandırmada farklı oyunculuğuyla başarılı görülmüştür. Bununla birlikte Netflix’te yayınlanan “Breaking Even” adlı dizide de “Emre” ismiyle Türk asıllı bir fabrika işçisi rolünü başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Oyuncu Selman İyi, yurtdışında sergilemiş olduğu başarılı oyunculuğunun yanında Türkiye dizi sektöründe Alef, İstanbullu Gelin ve Çukur gibi önemli dizi yapımlarında da rol almıştır.

Oyunculuk Başarısı

Selman İyi oynadığı diziler ve filmlerde sergilediği başarılı oyunculuk ile kısa süre içerisinde dikkatleri üzerine çekmiştir. Başarılı oyuncu  “Burger King” ve “Deutsche Augenoptiker AG” gibi başarılı markların reklamlarında da rol almıştır.

Türk asıllı başarılı oyuncu, Türk dizilerinde rol almaktan mutluluk duyduğunu, bu yüzden Türkiye dizi sektöründen gelecek olan tekliflere açık olduğunu belirtmektedir.

Usta oyuncu Selman iyi sosyal medya YouTube kanalında yayınladığı en son videosunda etkileyici bir rol ile hafızalara kazınacak bir performans sergilemiş ve ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu göstermiştir.

Selman Iyi – Showreel (Turkish) 2021

Selman İyi YouTube Kanalı: https://www.youtube.com/channel/UC5jVh-peuiLwSXhMfM9YE8Q

Bir yanıt yazın