Spor

Tenis Atp Turnuvaları

Tenis ATP Turnuvaları

ATP tenis turnuvası, dört ATP tenis etkinliğinin en prestijlisidir. ATP tenis turnuvaları tekler, çiftler ve karışık çiftlerde dünyanın en iyi tenisçilerini içerir. ATP Dünya Turu dört ana tenis disiplinini içerir: tekler, çiftler, karma çiftler ve tekerlekli sandalye tenisi. Bu turnuvalar dünyanın farklı ülkelerinde düzenleniyor ve dünya çapında bir izleyici kitlesine yayınlanıyor. ATP World Tour, Association of Tennis Professionals (ATP) tarafından yönetilir. Tenis raketi oyuncuların en önemli ekipmanıdır.

Tenis ATP Turnuvaları Nedir?

ATP tenis turnuvası, dört ATP etkinliğinin en prestijlisidir. ‘Grand Slam’ olarak anılır ve dünyanın en büyük dört tenis turnuvasına ev sahipliği yaptığı için böyle anılır: Wimbledon, Avustralya Açık, Fransa Açık ve ABD Açık. Bu turnuvalar her yıl dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenmektedir. Dört ATP Dünya Turu tenis etkinliğinin tümü, birbirini izleyen üç haftalık oyunla bir hafta boyunca gerçekleşir. Bu süre zarfında, dünyanın dört bir yanından 36 seçkin erkek tenisçi üstünlük için birbirleriyle yarışıyor. Tenis ayakkabısı her açıdan oyunculara özel olarak üretilen ekipmanlardır.

Tenis ATP Turnuvaları Ne İşe Yarar?

ATP Dünya Turu dört ana tenis disiplinini içerir: tekler, çiftler, karma çiftler ve tekerlekli sandalye tenisi. Her etkinlik, üç aylık bir süre boyunca 64 oyuncu yuvası ve 16 fikstür gününden oluşur. Oyuncu pozisyonları, önceki yıllarda Grand Prix ve Davis Kupası devrelerindeki yarışmalar sırasında her bir katılımcının biriktirdiği dünya sıralama puanlarına göre paylaştırılır. Her oyuncu ayrıca kendi ulusal federasyonu tarafından kendisine tahsis edilen iki Wild Card yuvasından biri aracılığıyla kendi etkinliğine hak kazanmalıdır. Tüm oyuncular, bu turnuvalara katılımları boyunca ulusal dopingle mücadele kuralları yönergelerine uymalıdır.

ATP World Tour tenis turnuvaları her yıl dünyanın çeşitli şehirlerinde düzenlenmektedir. Bu etkinlikler için on ev sahibi ülke var- bunlara Londra, İngiltere; Paris, Fransa; Melbourne, Avustralya; ve New York, New York ABD. Turnuva programı, her ev sahibi ülkenin iki yıllık turnuvaya sahip olduğu üç yıllık bir döngüye dayanmaktadır.- Her oyuncu, belirli bir şehirde kaldığı süre boyunca en az iki ayrı tenis yarışmasına katılır, bu da bu turnuvalara katılmanın toplam maliyetine eklenir. Tenis çantaları her açıdan sizlere en iyiyi sağlıyor.

Bir cevap yazın