Sağlık

Zirkonyum Kaplama Nedir? Diğer Kaplama Tedavilerinden Farkı Nedir?

Zirkonyum kaplama, daha estetik bir görünüm elde etmek için ağız ve diş fonksiyonlarının daha işlevsel hale getirilmesi amacı ile son zamanlarda diş hekimlerinin de önerdikleri bir diş kaplama yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Zirkonyum Diş , eski zamanlardan beri genel olarak porselen kaplama şeklinde öne çıkmaktadır. Diş kaplama çeşitleri arasında metal destekli diş kaplama ve metal desteksiz diş kaplama” olarak iki farklı şekilde uygulanmakta olup, zaman içinde estetiklik algısının göz önünde bulunması sebebi ile farklı kaplama yöntemlerini üretmeye olanak sağlamıştır.

 Zirkonyum diş kaplama da bunlardan biri olmakta ve son yıllarda en çok tercih edilen diş kaplama yöntemleri arasında yerini almaktadır. Zirkonyum diş kaplama konusunda oldukça tecrübeli olan ekibi ile Gebze diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

 Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

 Zirkonyum diş kaplama tedavisinin çokça tercih edilmesinde ki en önemli sebep en kısa sürede tamamlanan bir tedavi süreci olmasıdır. Genellikle Gebze diş doktoru tarafından yapılan zirkonyum diş kaplama işlemi 2 ile 3 seans kadar kısa sürede tamamlamaktadır.

 Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Estetik görünüm açısından hoş bir görüntü elde etmeye fayda sağlamaktadır.

Zirkonyum diş kaplama Gebze diş doktoru tarafından yapılmakta ve rengi diş rengine en yakın olan kaplama yöntemi olarak öne çıkmaktadır.

Zirkonyum diş kaplama işleminde dişe hiçbir şekilde metal kullanılmamaktadır.

Bu kaplama yönteminde diş eti çekilmesi gibi büyük sorunlar yaşanmamaktadır.

Diş dokusu ile en uyumlu kaplama çeşidi olmaktadır.

Metal üstü kaplama çeşidine alerjisi olan hastalar için zirkonyum diş kaplama en doğru tercih olmaktadır.

Metal destekli kaplama yaptıran hastaların yaşadıkları en büyük sıkıntılardan biri sıcağa karşı hassasiyet sorunu olmaktadır. Zirkonyum kaplama ile bu sorun da ortadan kalkmakta ve hem sıcak hem de soğuk hassasiyetinin olmaması özelliği ile metal destekli diş kaplamalarına göre daha dayanıklı olmaktadır.

Kahve, çay ve dişlerde leke bırakan diğer yiyecek ve içecekler, metal destekli kaplamalarda dişlerin sararmasına daha fazla yol açmaktadır. Ancak zirkonyum diş kaplamada dayanıklı olduğu için bu tip sorunlar yaşanmaması oldukça avantajlı olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.